Przykro nam :(

Internet Explorer stwarza problemy techniczne.
Otwórz Przyjazne Deklaracje w jednej z wymienionych przeglądarek:

Google Chrome
Mozilla Firefox
Safari
Microsoft Edge
Opera
Anuluj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
  • Podatek leśny miasto Garwolin

    Jesteś w posiadaniu terenów leśnych na terenie miasta Garwolin i zastanawiasz się czy dotyczy Cię opłacanie podatku leśnego? Zobacz nasz krótki poradnik, aby dowiedzieć się w jaki sposób szybciej i sprawniej rozliczyć się z Urzędem.

Podatek leśny miasto Garwolin

Jesteś w posiadaniu terenów leśnych na terenie miasta Garwolin i zastanawiasz się czy dotyczy Cię opłacanie podatku leśnego?
Zobacz nasz krótki poradnik, aby dowiedzieć się w jaki sposób szybciej i sprawniej rozliczyć się z Urzędem.

Zastanawiając się czy na terenie miasta i gminy Garwolin musisz uregulować podatek leśny -sprawdź, czy teren jest zaklasyfikowany do przedmiotów opodatkowania. Wśród nich znajdują się grunty leśne sklasyfikowane w ewidencji gruntów i budynków jako lasy. Wyłączone z katalogu są te lasy, na terenie których prowadzona jest działalność gospodarcza inna niż leśna. Jeżeli nabyłeś grunty leśne, które są objęte podatkiem, jesteś zobowiązany do złożenia Informacji podatkowej o lasach IL-1 (osoby fizyczne) lub Deklaracji na podatek leśny DL-1.

Wypełnij deklarację on-line

Podatek leśny

Kliknij, aby przejść do kalkulatora

Dokumenty, stawki i uchwały dotyczące podatku leśnego w mieście Garwolin

2022
2020
2019
2018
28.10.2021
Uchwała w sprawie obniżenie średniej ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa obliczenia podatku rolnego na rok 2022 (PDF)
Pobierz dokument PDFPobierz dokument PDFWydrukuj dokument PDFWydrukuj dokument PDF
20.10.2021
Komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w sprawie średniej ceny sprzedaży drewna, obliczonej według średniej ceny drewna uzyskanej przez nadleśnictwa za pierwsze trzy kwartały 2021 r. (PDF)
Pobierz dokument PDFPobierz dokument PDFWydrukuj dokument PDFWydrukuj dokument PDF
18.10.2019
Stawka podatku leśnego na 2020 rok (PDF)
Pobierz dokument PDFPobierz dokument PDFWydrukuj dokument PDFWydrukuj dokument PDF
19.10.2018
Stawka podatku leśnego na 2019 rok (PDF)
Pobierz dokument PDFPobierz dokument PDFWydrukuj dokument PDFWydrukuj dokument PDF
20.10.2017
Stawka podatku leśnego na 2018 rok (PDF)
Pobierz dokument PDFPobierz dokument PDFWydrukuj dokument PDFWydrukuj dokument PDF

Kto płaci podatek leśny w Garwolinie?

Podatek leśny - kto płaci?

Podmiotem zobowiązanym do składania deklaracji i uiszczania podatku leśnego są:

  • właściciele lasów,
  • użytkownicy wieczyści lasów,
  • posiadacze samoistni lasów,
  • posiadacze lasów stanowiących własność Skarbu Państw lub jednostki samorządu terytorialnego.

Osoby fizyczne są zobowiązane do złożenia Informacji o lasach IL-1 w Urzędzie Miasta Garwolin w terminie 14 dni od dnia wystąpienia okoliczności uzasadniających powstanie albo wygaśnięcie obowiązku podatkowego z tytułu podatku leśnego lub od dnia zaistnienia zdarzenia w trakcie roku podatkowego mającego wpływ na wysokość opodatkowania. Analogiczny obowiązek dotyczy Deklaracji na leśny DL-1 składanych przez osoby prawne.

W celu rozliczenia się z Urzędem w Garwolinie należy wypełnić formularz DL-1, służący do wykazania lasów podlegających opodatkowaniu lub też zwolnieniu z podatku leśnego. Istotne jest, że osoby fizyczne powinny składać informację o gruncie leśnym, natomiast osoby prawne składają deklarację. Wspomniany formularz DL-1 powinien być złożony wraz z załącznikami: W przypadku wskazania lasów podlegających opodatkowaniu jest to załącznik ZDL-1 natomiast ZDL-2 służy do wykazania lasów zwolnionych z opodatkowania.

Wygodna deklaracja i informacja podatkowa w Garwolinie

Aby złożyć deklarację w najwygodniejszy i najszybszy sposób, należy zrobić to drogą internetową. Przydatne w tym celu będzie narzędzie Przyjazne Deklaracje. To sposób, by z pomocą kalkulatora deklaracji poprawnie oszacować stawki podatkowe i dobrać je w najkorzystniejszy dla podatnika sposób, przejść przez cały formularz bez trudów, a następnie przesłać deklarację lub informację również online. Sprawdź sam na www.przyjazne-deklaracje.plDzięki temu Urząd otrzyma wszystkie niezbędne dokumenty w terminie i bez błędów, co pozwoli zaoszczędzić czas spędzony na nużących wyjaśnieniach. Następnie wystarczy opłacić podatek przez Internet i… gotowe. Bez komplikacji, stresu i tracenia czasu.  

Chcesz rozliczyć podatek w innym mieście?

Sprawdź czy to miasto korzysta z Przyjaznych Deklaracji

Sprawdź