Przykro nam :(

Internet Explorer stwarza problemy techniczne.
Otwórz Przyjazne Deklaracje w jednej z wymienionych przeglądarek:

Google Chrome
Mozilla Firefox
Safari
Microsoft Edge
Opera
Anuluj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
  • Podatek rolny miasto Garwolin

    Posiadasz grunty rolne / użytki rolne lub gospodarstwo rolne. Spójrz na nasz krótki przewodnik i rozlicz podatek rolny w najwygodniejszy sposób.

Podatek rolny miasto Garwolin

Jeśli posiadasz grunt rolny, to jesteś zobowiązany do składania deklaracji lub informacji podatkowej oraz opłacania podatku rolnego. 
W celu rozliczenia się z Urzędem w Garwolinie należy wypełnić formularz DR-1 lub IR-1.

Istnieje kilka przesłanek świadczących o tym, że musisz rozliczać się z Urzędem w Garwolinie w zakresie podatku rolnego. Po pierwsze, jeśli jesteś właścicielem gruntu rolnego lub posiadaczem samoistnym, czyli zarządzasz danym gruntem, nie będąc jednocześnie jego właścicielem. Innym warunek to użytkowanie wieczyste, czyli przyjęcie praw właściciela bez ich posiadania. Do płacenia podatku zobligowani są także posiadacze gruntu Skarbu Państwa oraz dzierżawcy gruntów rolnych objętych ubezpieczeniem społecznym rolników lub przepisami uzyskiwania rent strukturalnych.

Wypełnij deklarację on-line

Podatek rolny

Kliknij, aby przejść do kalkulatora

Dokumenty, stawki i uchwały dotyczące podatku rolnego w mieście Garwolin

2022
2021
2020
2019
2018
28.10.2021
Uchwała w sprawie obniżenie średniej ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa obliczenia podatku rolnego na rok 2022 (PDF)
Pobierz dokument PDFPobierz dokument PDFWydrukuj dokument PDFWydrukuj dokument PDF
03.11.2020
Uchwała w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego na rok 2021 (PDF)
Pobierz dokument PDFPobierz dokument PDFWydrukuj dokument PDFWydrukuj dokument PDF
29.10.2019
Uchwała w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego na rok 2020 (PDF)
Pobierz dokument PDFPobierz dokument PDFWydrukuj dokument PDFWydrukuj dokument PDF
28.11.2018
Uchwała w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego na rok 2019 (PDF)
Pobierz dokument PDFPobierz dokument PDFWydrukuj dokument PDFWydrukuj dokument PDF
25.10.2017
Uchwała w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego na rok 2018 (PDF)
Pobierz dokument PDFPobierz dokument PDFWydrukuj dokument PDFWydrukuj dokument PDF

Co podlega opodatkowaniu?

Posiadając ziemię na terenie miasta Garwolin lub gminy o przeznaczeniu rolniczym, jesteś zobowiązany do zapłaty podatku rolnego, jeśli: 

  • posiadasz użytki rolne (w skład, których nie wchodzą grunty zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż rolnicza), 
  • Twój grunt spełnia normy obszarowe gruntów (musi przekraczać 1 ha lub 1 ha przeliczeniowy, aby zaistniał obowiązek podatkowy, 
  • posiadając kwalifikujący się według powyższych warunków grunt, jesteś równocześnie osobą fizyczną, osobą prawną lub jednostką organizacyjną, w tym spółką nieposiadającą osobowości prawnej. 

Jeżeli nabyłeś grunt rolny i nieruchomość (np. budynki, działkę budowlaną, drogę) zobowiązany jesteś do złożenia Informacji o gruntach IR-1 oraz Informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych IN-1. Kiedy nabywasz grunt rolny i las zobowiązany jesteś do złożenia Informacji o gruntach IR-1 oraz Informacji o lasach IL-1. W przypadku nabycia gruntów rolnych, nieruchomości oraz lasu zobowiązany jesteś do złożenia Informacji o gruntach IR-1, Informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych IN-1 oraz Informacji o lasach IL-1. 

Podstawę opodatkowania podatkiem rolnym stanowi:

  • dla gruntów gospodarstw rolnych- liczba hektarów przeliczeniowych ustalana na podstawie powierzchni, rodzajów i klas użytków rolnych wynikających z ewidencji gruntów i budynków oraz zaliczania do okręgu podatkowego,
  • dla pozostałych gruntów - liczba hektarów wynikająca z ewidencji gruntów i budynków.

DR-1 i IR-1 w Garwolinie

Jeśli chcesz w prosty sposób rozliczyć się z Urzędem w Garwolinie, wybierz rozliczenie drogą internetową i wejdź na www.przyjazne-deklaracje.pl Korzystając z narzędzia Przyjaznych Deklaracji znajdziesz formularz IR-1 lub DR-1 i wypełnisz go bez trudu - wystarczy, że będziesz podążać za wskazówkami na stronie internetowej. Narzędzie podpowie Ci najlepsze stawki oraz pliki, które musisz załączyć. Po sprawdzeniu poprawności danych, wystarczy dostarczyć deklarację lub informację do Urzędu online i… gotowe. Podatek rolny możesz również opłacić w formie online nie martwiąc się o kolejki oraz przekroczenie terminów.  

Chcesz rozliczyć podatek w innym mieście?

Sprawdź czy to miasto korzysta z Przyjaznych Deklaracji

Sprawdź