Podatek rolny w Mieście Oleśnica

Jesteś właścicielem gruntów rolnych, użytków lub posiadasz gospodarstwo w Mieście Oleśnicy? W takim razie obowiązuje Cię podatek rolny. Sprawdź, jak złożyć deklarację podatkową i rozliczyć się z Urzędem bez wychodzenia z domu.

Czytaj więcej

Drogi Mieszkańcu Miasta Oleśnicy! Zgodnie z Ustawą o podatku rolnym, opodatkowaniu podlegają wszystkie użytki rolne z wyjątkiem gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż rolnicza. Jeśli jesteś właścicielem lub nabywcą ww. gruntów, to zgodnie z prawem powinieneś pierwszego dnia miesiąca następującego po tym, w którym objąłeś grunt, złożyć do Urzędu wymagane dokumenty.

Wypełnij deklarację on-line

Podatek rolny

Kliknij aby przejsć do kalkulatora

Dokumenty, stawki i uchwały dotyczące podatku rolnego w Mieście Oleśnica

Z dnia: 19.10.2020
Nazwa dokumentu: Komunikat w sprawie średniej ceny skupu żyta za okres 11 kwartałów będącej podstawą do ustalenia podatku rolnego na rok podatkowy 2021 (PDF)
Z dnia: 09.07.2021
Nazwa dokumentu: Komunikat Rady Miasta Oleśnica (PDF)

Pozostałe podatki w Mieście Oleśnica

Podatek od środków transportowych

Kliknij aby przejsć do kalkulatora

Podatek od nieruchomości

Kliknij aby przejsć do kalkulatora

Podatek leśny

Kliknij aby przejsć do kalkulatora

Jak wypełnić deklaracje dotyczące podatku rolnego?

Jeśli jesteś podatnikiem podatku rolnego i chcesz zgłosić grunty do opodatkowania, a potem rozliczyć się z Urzędem, skorzystaj z Przyjaznych Deklaracji. Jest to innowacyjne narzędzie, które pomoże Ci poprawnie uzupełnić wszystkie dokumenty, samodzielnie wybierze aktualną stawkę podatkową oraz umożliwi Ci rozliczenie się z Urzędem Miasta Oleśnicy bez wychodzenia z domu.

W zależności od tego, czy jesteś osobą fizyczną, czy prawną, musisz wypełnić poniższe dokumenty:

  • informację IR-1 dla osób fizycznych – na podstawie danych podanych w deklaracji zostanie obliczona oraz wysłana do Ciebie decyzja o wysokości należnego podatku;
  • deklarację DR-1 dla osób prawnych (w tym spółek, instytucji czy organizacji) – w przeciwieństwie do osób fizycznych, przedsiębiorcy muszą samodzielnie obliczyć wysokość należnego podatku.

Wypełnione i zatwierdzone dokumenty należy dostarczyć do Urzędu. Możesz zrobić to samodzielnie, pocztą lub internetowo.

Chcesz rozliczyć podatek w innym mieście?

Sprawdź czy to miasto korzysta z Przyjaznych Deklaracji