Przykro nam :( Internet Explorer stwarza problemy techniczne.
Otwórz Przyjazne Deklaracje w jednej z wymienionych przeglądarek:
Google Chrome
Mozilla Firefox
Safari
Microsoft Edge
Opera
Anuluj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
 • Podatki online w mieście Poznań

  Poznaj Przyjazne Deklaracje w mieście Poznań - innowacyjne narzędzie, dzięki któremu szybko, łatwo i skutecznie rozliczysz się z podatków w Twoim mieście.

Podatki online w mieście Poznań

Poznaj Przyjazne Deklaracje w mieście Poznań - innowacyjne narzędzie,
dzięki któremu szybko, łatwo i skutecznie rozliczysz się z podatków w Twoim mieście.

Jesteś podatnikiem podatku leśnego, rolnego, od nieruchomości lub środków transportowych w mieście Poznań? Jeśli tak, skorzystaj z Przyjaznych Deklaracji – elektronicznych formularzy, dzięki którym rozliczanie się z miastem Poznań będzie łatwe, szybkie i skuteczne.

Wypełnij deklaracje on-line

Co zyskujesz

Deklarację podatkową wypełnioną w zaciszu własnego mieszkania lub biura

Oszczędność czasu i rezygnację z długiego stania w kolejkach do Urzędu

Przygotowaną poprawnie deklarację, z automatycznie dobranymi stawkami

Deklarację złożoną online w terminie, bez potrzeby wychodzenia z domu

Do czego służą i jak działają Przyjazne Deklaracje?

Deklaracje oraz informacje podatkowe są często nieczytelne i niezrozumiałe, pełne skomplikowanego, urzędowego języka i niejasnych pojęć. Poza tym co roku zmieniające się stawki niektórych podatków i opłat lokalnych powodują, że podczas uzupełniania deklaracji nietrudno o błąd. Aby ułatwić procedury podatkowe, miasto Poznań udostępnia dla swoich mieszkańców zestaw elektronicznych formularzy, dzięki którym wypełnianie obowiązków podatkowych jest łatwiejsze i skuteczniejsze niż wcześniej. Przyjazne Deklaracje, bo o nich mowa, pozwalają dopełnić wszelkich formalności szybko i wygodnie, w domowym zaciszu, w dodatku bez znajomości urzędowych terminów i zmieniających się stawek.

Żeby poprawnie wypełnić wybrany dokument przy pomocy Przyjaznych Deklaracji, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją:

 1. Wybierz dokument, który chcesz uzupełnić.
 2. Odpowiadaj na pytania, korzystając z przydatnych wskazówek.
 3. Dodaj wymagane dokumenty (np. w przypadku podatku od nieruchomości, akt własności).
 4. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.
 5. Jednym kliknięciem wygeneruj dokument gotowy do złożenia w Urzędzie.

Co zrobić z dokumentem? Możesz albo go wydrukować i dostarczyć w formie papierowej do Urzędu w mieście Poznań, albo przesłać online, nie wychodząc z domu.

Jak korzystać

Wybierz i wypełnij deklarację

Wygeneruj i sprawdź dokumenty

Zatwierdź deklarację

Wybierz formę dostarczenia deklaracji

Jakie podatki i opłaty lokalne rozliczysz dzięki Przyjaznym Deklaracjom?

Korzystając z elektronicznych formularzy, możesz rozliczyć się z następujących opłat lokalnych i podatków:

 • podatek od środków transportowych – dzięki elektronicznemu formularzowi wypełnisz i złożysz przez Internet deklarację DT-1 oraz wymagany załącznik DT-1/A , wraz z otrzymanymi sugestiami na temat stawek podatkowych,
 • podatek od nieruchomości – szybko, bezbłędnie i wygodnie wypełnisz i złożysz deklarację IN-1 oraz wymagane załączniki ZIN-1 lub ZIN-2 oraz ZIN-3 lub DN-1 oraz wymagane załączniki ZDN-1 lub ZDN-2,
 • podatek leśny – jeśli jesteś właścicielem, posiadaczem samoistnym lub użytkownikiem wieczystym gruntów rolnych, skorzystaj z Przyjaznych Deklaracji i wypełnij formularz DL-1 wraz z załącznikami lub IL-1 wraz z załącznikami,
 • podatek rolny – dzięki elektronicznemu formularzowi Przyjaznych Deklaracji wypełnisz i złożysz formularz DR-1 wraz z załącznikami,
 • opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi - dzięki elektronicznemu formularzowi Przyjaznych Deklaracji wypełnisz i złożysz deklaracje za odpady na obowiązującym druku deklaracji, w zależności od typu nieruchomości.

Prosty i przejrzysty sposób rozliczania

Przyjazne Deklaracje umożliwiają bezbłędne wypełnienie wymaganych informacji czy deklaracji podatkowych. Żeby wygenerować komplet dokumentów gotowych do złożenia w Urzędzie w mieście Poznań, nie musisz znać skomplikowanego urzędowego języka, ani zmieniających się corocznie stawek niektórych podatków. Korzystanie z systemu jest proste i intuicyjne, a na każdym etapie wypełniania formularza, masz dostęp do przydatnych wskazówek. Zyskujesz też gwarancję poprawnie dobranych składek i prawidłowo obliczonych oraz zaokrąglonych wartości. Korzystanie z Przyjaznych Deklaracji pozwala zaoszczędzić czas i dopełnić urzędowych formalności bez wychodzenia z domu.

W wyniku kalkulacji otrzymasz

Komplet dokumentów do złożenia w Urzędzie

Możliwość złożenia dokumentów online

Możliwość pobrania edytowalnej wersji dokumentów

Interesują Cię podatki i opłaty
w innym mieście?

Aktualnie znajdujesz się na witrynie Przyjaznych Deklaracji dla miasta Poznań. Jeśli chcesz wyjść z witryny miasta kliknij w link poniżej.

Loading...