Przykro nam :( Internet Explorer stwarza problemy techniczne.
Otwórz Przyjazne Deklaracje w jednej z wymienionych przeglądarek:
Google Chrome
Mozilla Firefox
Safari
Microsoft Edge
Opera
Anuluj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
  • Podatek leśny miasto Poznań

    Jesteś w posiadaniu terenów leśnych na terenie miasta Poznań i zastanawiasz się, czy dotyczy Cię opłacanie podatku leśnego? Zobacz nasz krótki poradnik, aby dowiedzieć się w jaki sposób szybciej i sprawniej rozliczyć się z Urzędem.

Podatek leśny w mieście Poznań

Jesteś w posiadaniu terenów leśnych na terenie miasta Poznań i zastanawiasz się, 
czy dotyczy Cię opłacanie podatku leśnego? Zobacz nasz krótki poradnik, aby 
dowiedzieć się w jaki sposób szybciej i sprawniej rozliczyć się z Urzędem.

Jesteś płatnikiem podatku leśnego? Skorzystaj z Przyjaznych Deklaracji i rozlicz się z miastem Poznań szybko, łatwo i bezbłędnie. Wystarczy, że wypełnisz elektroniczny formularz i wygenerujesz dokument gotowy do wysłania do Urzędu. Sprawdź, jakich formalności musisz dopełnić i jak korzystać z Przyjaznych Deklaracji?

Wypełnij deklarację on-line

Podatek leśny

Kliknij, aby przejść do kalkulatora

Dokumenty, stawki i uchwały dotyczące podatku leśnego 
w mieście Poznań

2022
2021
2020
2019
20.10.2021
Komunikat w sprawie średniej ceny sprzedaży drewna, obliczonej według średniej ceny drewna uzyskanej przez nadleśnictwa za pierwsze trzy kwartały 2021 roku (PDF)
20.10.2020
Komunikat w sprawie średniej ceny sprzedaży drewna, obliczonej według średniej ceny drewna uzyskanej przez nadleśnictwa za pierwsze trzy kwartały 2020 roku (PDF)
18.10.2019
Komunikat w sprawie średniej ceny sprzedaży drewna, obliczonej według średniej ceny drewna uzyskanej przez nadleśnictwa za pierwsze trzy kwartały 2019 roku (PDF)
19.10.2018
Komunikat w sprawie średniej ceny sprzedaży drewna, obliczonej według średniej ceny drewna uzyskanej przez nadleśnictwa za pierwsze trzy kwartały 2018 roku (PDF)

Jakie dokumenty wypełnić, żeby rozliczyć się 
z podatku leśnego?

Żeby rozliczyć się z podatku, musisz złożyć jeden z wymaganych dokumentów, w zależności od tego, czy jesteś osobą fizyczną, czy prawną (do tej grupy zaliczają się też jednostki organizacyjne i spółki niemające osobowości prawnej):

  • Jeśli jesteś osobą fizyczną, musisz wypełnić informacje o lasach IL-1 oraz niezbędny załącznik – ZIL-1 (jeśli wykazujesz dane o gruntach podlegających opodatkowaniu), ZIL-2 (przy wykazywaniu danych o gruntach zwolnionych z opodatkowania), ZIL-3 (do wykazania danych pozostałych podatników).
  • Jeśli jesteś osobą prawną, wypełniasz deklarację o lasach DL-1 wraz z załącznikiem – ZDL-1 (do wykazania lasów podlegających opodatkowaniu), ZDL-2 (do wykazania lasów zwolnionych z opodatkowania).

Różnica między tymi dokumentami jest m.in. taka, że osoby fizyczne nie obliczają wysokości podatku (muszą poczekać na decyzję), a osoby prawne robią to samodzielnie.

Warto wiedzieć!

Przyjazne Deklaracje pomogą Ci nie tylko poprawnie wypełnić wszystkie informacje, ale też zaciągną do formularza poprawne, aktualne stawki podatkowe, a w przypadku osób prawnych – podadzą sugestie na temat wysokości należnego podatku.

Kiedy i jak złożyć dokumenty do Urzędu w mieście Poznań?

Jeśli skorzystasz z Przyjaznych Deklaracji, po uzupełnieniu wszystkich danych, system wygeneruje dokument gotowy do złożenia w Urzędzie. Możesz wydrukować go i dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą do Urzędu, albo zrobić to wygodnie online i wysłać elektroniczny plik przez Internet za pośrednictwem platformy ePuap.

Osoby fizyczne składają dokument IL-1 do 14 dni od daty nabycia nieruchomości lub zaistnienia zdarzenia mającego wpływ na wysokość opodatkowania, a osoby prawne, spółki etc. muszą dostarczyć deklarację DL-1 do 15 stycznia każdego roku podatkowego albo do 14 dni od nabycia nieruchomości lub zaistnienia zdarzenia mającego wpływ na wysokość opodatkowania.

Terminy opłacania podatku leśnego

Osoby fizyczne opłacają podatek w czterech ratach – do 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada. Osoby prawne płacą płatność do 15. dnia każdego miesiąca.

Chcesz rozliczyć podatek w innym mieście?

Sprawdź czy to miasto korzysta z Przyjaznych Deklaracji

Sprawdź
Loading...