Anuluj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Anuluj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
 • Rozliczenie podatku z ludzkiej strony

  Poznaj Przyjazne Deklaracje – innowacyjne narzędzie do rozliczania podatków w lepszy sposób. Teraz zrobisz to łatwiej, szybciej i skuteczniej.

  Uzupełnij deklarację w 5 minut!
 • Lokalne podatki i opłaty?
  Nasze algorytmy zrobią to za Ciebie!

  Poznaj przyjazne Deklaracje – innowacyjne narzędzie do rozliczania podatków w lepszy sposób. Teraz zrobisz to łatwiej, szybciej i skuteczniej.
 • Ludzkim głosem o podatkach
  i opłatach lokalnych

  Poznaj Deka i jego Przyjazne Deklaracje

Drogi Mieszkańcu, Podatniku, witaj w Przyjaznych Deklaracjach, innowacyjnym narzędziu, dzięki któremu stworzysz swoje deklaracje podatkowe bez wychodzenia z domu. 

Podatki to dla Ciebie czarna magia, a konieczność składania deklaracji podatkowych spędza sen z powiek? Znamy to – formalności, trudny język, skomplikowane rubryki, zmieniające się corocznie stawki podatkowe, dziesiątki pytań... Wyszliśmy naprzeciw Twoim potrzebom. Oddajemy Ci do dyspozycji narzędzie do rozliczania podatków i opłat lokalnych bez wizyty w Urzędzie. Rozlicz się szybko i łatwo. 

Dlaczego warto?

 • Prosty, przyjazny język, który zrozumiesz
 • Automatycznie dobierane stawki podatkowe i prawidłowo wyliczone kwoty
 • Otrzymasz komplet dokumentów - deklaracja z wymaganymi załącznikami
 • Zapamiętane dane na przyszły rok - nie musisz ich wpisywać ponownie
 • Możliwość podpisania deklaracji Profilem Zaufanym oraz złożenie online

Wygodne składanie deklaracji lub informacji

Wybierz deklarację lub informację

Uzupełnij dane

Wydrukuj komplet dokumentów i wyślij pocztą lub złóż online

Nie musisz udawać się osobiście do urzędu, aby złożyć deklarację i wywiązać się z założonych terminów. Wystarczy skorzystać z kalkulatora deklaracji w celu przygotowania kompletu dokumentów do złożenia w Urzędzie, a następnie wysłać deklarację przez ePuap bez wychodzenia z domu. W ten sposób uproszczona jest procedura przygotowania i składania deklaracji lub informacji podatkowych. Dzięki automatycznie dobranym stawkom, automatycznie wyliczonym podatkom lub opłatom oraz automatycznie dobranym załącznikom to nie tylko większa wygoda, ale i oszczędność czasu, który dzięki temu można spędzić z rodziną lub na innych przyjemnościach.

W wyniku kalkulacji otrzymasz

Komplet dokumentów do złożenia w Urzędzie

Możliwość złożenia dokumentów online

E-mail z edytowalną wersją deklaracji

Najczęściej składane deklaracje lub informacje przez Mieszkańców

Podatek od nieruchomości – informacja in-1

Podstawowym podatkiem dla właścicieli nieruchomości jest podatek od nieruchomości. Jeśli więc budujesz dom, kupujesz mieszkanie, garaż lub też działkę pamiętaj, że prawdopodobnie będzie obowiązywać Cię odprowadzanie tego podatku. Podatek od nieruchomości dotyczy budynków, mieszkań i lokali użytkowych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Musi go zapłacić właściciel, posiadacz samoistny oraz użytkownik wieczysty gruntów. Opłaca się go w czterech ratach: do 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada. Chcesz poznać inne ważne terminy dla podatku od nieruchomości, które mogą dotyczyć Twojego przedmiotu opodatkowania? Znajdziesz je w naszym poradniku.


Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi – deklaracja

Kolejnym obowiązkiem właściciela domu jest złożenie w gminie deklaracji dotyczącej odpadów komunalnych. Jest to tak zwana deklaracja śmieciowa. Odpady komunalne są to śmieci, które powstają w gospodarstwach domowych za wyłączeniem odpadów niebezpiecznych. Choć utrzymanie czystości i porządku względem śmieci jest obowiązkiem miasta lub gminy, to właściciel nieruchomości powinien zadbać o terminowe złożenie deklaracji śmieciowej i uiszczenie stosownej opłaty. Jej wysokość oraz sposób wyliczenia jest ustalana przez samorząd na terenie którego znajduje się nieruchomość na której powstają odpady. Opłata może być naliczana w zależności od liczby mieszkańców danej nieruchomości, powierzchni nieruchomości na terenie której są wytwarzane odpady, ilości zużytej wody w jej obrębie, ilości deklarowanych pojemników i częstotliwości odbioru odpadów komunalnych lub na podstawie innych informacji. W przypadku domków letniskowych opłatę uiszcza się raz w roku, przy wszystkich innych – raz w miesiącu.

Zostaw opinię

Korzystasz z Przyjaznych Deklaracji? Podziel się z nami swoją opinią!  Loading...