Rozliczenie podatku z ludzkiej strony

Poznaj Przyjazne Deklaracje – innowacyjne narzędzie do rozliczania podatków w lepszy sposób. Teraz zrobisz to łatwiej, szybciej i skuteczniej.

Uzupełnij deklarację w 5 minut!

Lokalne podatki i opłaty?
Nasze algorytmy zrobią to za Ciebie!

Poznaj przyjazne Deklaracje – innowacyjne narzędzie do rozliczania podatków w lepszy sposób. Teraz zrobisz to łatwiej, szybciej i skuteczniej.

Ludzkim głosem o podatkach i opłatach lokalnych

Poznaj Deka i jego Przyjazne Deklaracje

Drogi Mieszkańcu, Podatniku, witaj w Przyjaznych Deklaracjach, innowacyjnym narzędziu, dzięki któremu stworzysz swoje deklaracje podatkowe bez wychodzenia z domu.

Podatki to dla Ciebie czarna magia, a konieczność składania deklaracji podatkowych spędza sen z powiek? Znamy to – formalności, trudny język, skomplikowane rubryki, zmieniające się corocznie stawki podatkowe, dziesiątki pytań... Wyszliśmy naprzeciw Twoim potrzebom. Oddajemy Ci do dyspozycji narzędzie do rozliczania podatków i opłat lokalnych bez wizyty w Urzędzie. Rozlicz się szybko i łatwo.

Wybierz jedną z naszych deklaracji

Podatek od środków transportowych

Kliknij aby przejść do kalkulatora

Podatek od nieruchomości

Kliknij aby przejść do kalkulatora

Podatek rolny

Kliknij aby przejść do kalkulatora

Podatek leśny

Kliknij aby przejść do kalkulatora

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Kliknij aby przejść do kalkulatora

Uzupełnij deklarację

w 5 minut

Dlaczego warto?

  • Prosty, przyjazny język, który zrozumiesz
  • Automatycznie dobierane stawki podatkowe i prawidłowo wyliczone kwoty
  • Otrzymasz komplet dokumentów - deklaracja z wymaganymi załącznikami
  • Zapamiętane dane na przyszły rok - nie musisz ich wpisywać ponownie
  • Możliwość podpisania deklaracji Profilem Zaufanym oraz złożenie online

Wygodne składanie deklaracji lub informacji

Wybierz deklarację lub informację

Uzupełnij dane

Wydrukuj komplet dokumentów i wyślij pocztą lub złóż online

Nie musisz iść do urzędu, aby złożyć deklarację w wyznaczonym terminie. Wystarczy skorzystać z kalkulatora online, a następnie wysłać dokument przez ePuap bez wychodzenia z domu. W ten uproszczony sposób można złożyć zarówno deklaracje jak i informacje podatkowe. Automatycznie dobrane stawki, wyliczone opłaty i wygenerowane załączniki to nie tylko wygoda, ale także oszczędność czasu. Spędź go tak, jak lubisz.

W wyniku kalkulacji otrzymasz

Komplet dokumentów do złożenia w Urzędzie

Możliwość złożenia dokumentów online

Możliwość pobrania edytowalnej wersji deklaracji

Najczęściej składane deklaracje lub informacje przez Mieszkańców

Podatek od nieruchomości – informacja in-1

Podstawowym podatkiem dla właścicieli nieruchomości jest podatek od nieruchomości. Jeśli więc budujesz dom, kupujesz mieszkanie, garaż lub też działkę pamiętaj, że prawdopodobnie będzie obowiązywać Cię odprowadzanie tego podatku. Podatek od nieruchomości dotyczy budynków, mieszkań i lokali użytkowych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Musi go zapłacić właściciel, posiadacz samoistny oraz użytkownik wieczysty gruntów. Opłaca się go w czterech ratach: do 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada. Chcesz poznać inne ważne terminy dla podatku od nieruchomości, które mogą dotyczyć Twojego przedmiotu opodatkowania? Znajdziesz je w naszym poradniku.

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi – deklaracja

Kolejnym obowiązkiem właściciela domu jest złożenie w gminie deklaracji dotyczącej odpadów komunalnych. Jest to tak zwana deklaracja śmieciowa. Odpady komunalne są to śmieci, które powstają w gospodarstwach domowych za wyłączeniem odpadów niebezpiecznych. Choć utrzymanie czystości i porządku względem śmieci jest obowiązkiem miasta lub gminy, to właściciel nieruchomości powinien zadbać o terminowe złożenie deklaracji śmieciowej i uiszczenie stosownej opłaty. Jej wysokość oraz sposób wyliczenia jest ustalana przez samorząd na terenie którego znajduje się nieruchomość na której powstają odpady. Opłata może być naliczana w zależności od liczby mieszkańców danej nieruchomości, powierzchni nieruchomości na terenie której są wytwarzane odpady, ilości zużytej wody w jej obrębie, ilości deklarowanych pojemników i częstotliwości odbioru odpadów komunalnych lub na podstawie innych informacji. W przypadku domków letniskowych opłatę uiszcza się raz w roku, przy wszystkich innych – raz w miesiącu.

Poradniki