Anuluj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
 • Korzyści dla Samorządu,
  Korzyści dla Ciebie

  Zwiększ wpływy podatków w terminie, zmniejsz ilość postępowań wyjaśniających, wzmocnij wizerunek Samorządu i Samorządowców.
 • Przyjazne dla wszystkich

  Odkryj innowacyjne narzędzie do podatków i opłat lokalnych usprawniajace pracę Samorządu. Dowiedz się, jak wiele nasze algorytmy zrobią za Mieszkańców oraz za i dla Ciebie.
 • Ludzkim głosem o podatkach
  i opłatach lokalnych

  Poznaj Deka i jego Przyjazne Deklaracje

Każdy samorząd terytorialny potrzebuje środków niezbędnych do funkcjonowania. Wiele podatków zasila budżet samorządu, dzięki czemu może on realizować inwestycje oraz pokrywać wydatki bieżące. Teraz rozliczanie podatków może być prostsze i przyjemniejsze, nie tylko dla podatników, ale i samego Samorządu.

Podatki Smart City w Twoim Samorządzie

Są takie chwile, gdy kolejka w Urzędzie doskwiera nie tylko podatnikom, ale także Urzędnikom. Presja czasu i wzajemne frustracje nie wpływają pozytywnie na poprawę relacji. Wówczas pomocna okazuje się technologia i oprogramowanie, które w łatwy sposób pomaga podatnikowi wypełnić formularz i przesłać deklarację do Urzędu. Dlatego stworzyliśmy Przyjazne Deklaracje - technologię pozytywnie wpływającą na płynność i jakość obsługi podatników.  
 
Praktyczna technologia dla nowoczesnych Samorządów: łatwa, szybka i skuteczna.

Za pomocą kalkulatorów Przyjaznych Deklaracji podatnik otrzymuje gwarancje dobrze dobranych stawek, poprawnie wyliczonych i zaokrąglonych wartości, intuicyjny formularz, który może bez trudu wypełnić w zaciszu własnego domu oraz możliwość przesłania wypełnionej deklaracji bezpośrednio do Urzędu przez Internet. To duże ułatwienie pracy nie tylko dla podatnika, ale i dla każdego Samorządowca.

Nowoczesny Samorząd dwa kroki przed innymi

Nowoczesny Samorząd to pewność dla obecnych mieszkańców, że wybrali idealne miejsce do życia oraz zachęta dla przyszłych mieszkańców. Samorząd korzystający z Przyjaznych Deklaracji upraszcza podatnikom terminowe wywiązanie się z obowiązków podatkowych, oszczędza ich czas. Ponadto, narzędzie Przyjazne Deklaracje może być także wykorzystywane w pracy przez samych pracowników Samorządu.

Zobacz, ile możesz zyskać

Urząd korzystający z Przyjaznych Deklaracji podnosi wpływy z podatków w terminie, co pozytywnie wpływa na jego kondycję. Przejrzysty, przyjazny formularz i intuicyjna obsługa programu sprawia też, że podatnicy popełniają mniej błędów i ogranicza się liczbę postępowań wyjaśniających. Skrócony jest również czas i liczba konsultacji mieszkańców z Samorządem, który w ich oczach wypada korzystniej i nowocześniej. Zadowoleni mieszkańcy i samorządowcy to recepta na lepsze relacje i odczarowanie wizerunku archaicznego urzędu. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z wersji demo przed zakupieniem pełnej wersji.

Zyskuje Samorząd

 • Wzmocnienie wizerunku Samorządu i usprawnienie pracy w Urzędzie
 • Mniejsza ilość błędów i postępowań wyjaśniających
 • Skrócenie czasu konsultacji z podatnikami
 • Zmniejszenie kosztów obsługi spraw podatkowych
 • Zmniejszenie ilości korespondencji listownej
 • Komunikacja z mieszkańcem w formie elektronicznej

Zyskują Mieszkańcy

 • Uproszczony formularz 
 • Automatyczne dobieranie stawek podatkowych  
 • Automatyczne wyliczenie podatku  
 • Automatyczny dobór załączników 
 • Oszczędność czasu  
 • Możliwość wysłania dokumentów on-line do urzędu

Prosty proces wdrożenia w Mieście lub Gminie

Utwórz konto generujące dedykowaną witrynę

Wybierz typ dostępnych deklaracji i stawek podatkowych

Poinformuj mieszkańców o usłudze

Wprowadź Przyjazne deklaracje w Twoim Samorządzie

Skontaktuj się, by uzyskać dostęp do wersji DEMO.

Skontaktuj się

Opinie Samorządowców

Urszula Przybysz, Kierownik Wydziału Finansowego UM Garwolin

Dzięki formularzom Przyjazne Deklaracje rozliczanie podatków przez Naszych mieszkańców jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Formularze te pozwalają podatnikom zadbać o swoje zobowiązania wobec miasta w sposób wygodny i prosty.

Z przyjemnością rekomendujemy usługi firmy O4b, która znakomicie wywiązała się z powierzonego zlecenia. Usługa została wykonana bardzo sprawnie i terminowo. Firma wykazała się dużym doświadczeniem zawodowym uwzględniając nasze wskazówki i oczekiwania.

Grzegorz Nowosielski, Burmistrz Wyszkowa

Zwiększając jakość funkcjonowania naszego urzędu i ułatwiając mieszkańcom wypełnianie obowiązku podatkowego, wdrożyliśmy w naszym samorządzie Przyjazne Deklaracje.

Dzięki automatycznemu doborowi aktualnych stawek, system gwarantuje prawidłowe obliczenie kwoty podatku, czy też opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, co pozwala uniknąć potencjalnych błędów i konieczności czasochłonnych wyjaśnień lub niepożądanych odsetek.

Platforma Przyjazne Deklaracje spełnia nasze oczekiwania. Pozytywnie oceniają ją też mieszkańcy, co ma dla nas ogromne znaczenie.

Jolanta Ostaszewska , Dyrektor Wydziału Budżetu Miasta i Podatków UM w Gdańsku

Dzięki platformie zwiększyliśmy dostępność naszego urzędu poza godzinami pracy, zapewniając ciągłość obsługi. Tym samym wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców, którzy jeszcze szybciej i w znacznie prostszy sposób mogą wypełniać i składać deklaracje oraz informacje podatkowe online.

Wdrożenie oraz funkcjonowanie Przyjaznych Deklaracji oceniamy bardzo wysoko. Cieszy nas też pozytywny odbiór platformy przez naszych mieszkańców, podatników oraz profesjonalna obsługa firmy O4B, zarówno w okresie wdrożenia, jak i bieżącego wsparcia.

Justyna Piotrowska, podinspektor ds. podatków i opłat w Urzędzie Gminy Rymań

Usługa Przyjazne Deklaracje została wdrążona w życie od marca tego roku, mimo tak krótkiego stosowania, usługa została pozytywnie przyjęta przez podatników Gminy Rymań. Korzystają z niej zarówno osoby fizyczne jak i osoby prawne. Usługa prowadzi podatnika punkt po punkcie, weryfikuje ich dane, umożliwia zapisanie efektów dotychczasowej pracy w wersji roboczej, co w późniejszym czasie pozwala nanosić zmiany. Jest przejrzysta i posiada wiele wyjaśnień. Jako pracownik Urzędu do spraw podatków i opłat mogę stwierdzić na podstawie opinii podatników, że bardzo upraszcza cały proces i pozwala na szybkie wypełnienie deklaracji oraz spełnienia obowiązku podatkowego.

Mariusz Majkutewicz, gmina Końskowola

Kalkulatory deklaracji dają możliwość zapisania deklaracji i jej korygowania. Usprawniają wyliczenie podatku właścicielom posiadającym większe ilości pojazdów. Przygotowanie takiej deklaracji wraz z załącznikami zajmuje kilka minut, można ją przesłać elektronicznie lub wydrukować i złożyć w Urzędzie. Możliwość składania deklaracji on-line wpływa korzystnie na wizerunek naszej gminy.

Loading...