Anuluj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
  • ABC podatków

    Przygotowaliśmy najbardziej przydatne informacje na temat podatków. Podpowiadamy w tej sekcji m.in. o tym, kto podlega obowiązkowi podatkowemu, a kto może zostać z niego zwolniony. Zapraszamy!

Najnowsze wpisy:

Zmiana właściciela nieruchomości

Zmiana właściciela nieruchomości skutkuje zmianą jej sytuacji prawnej. O czym należy pamiętać w takiej sytuacji? Jak dopełnić wszystkich formalności? Podpowiadamy!

Czytaj więcej
Nieruchomość ze współwłasności małżeńskiej – jaki podatek od nieruchomości?

Jednym z obowiązków, jaki wynika z zaistnienia współwłasności małżeńskiej, jest rozliczanie się z podatku od nieruchomości. Co to oznacza w praktyce? Sprawdźmy!

Czytaj więcej
Jak zgłosić wyburzenie budynku – pozwolenie na rozbiórkę

Wyburzenie budynku w większości przypadków będzie wymagało pozwolenia właściwego urzędu. Dokumenty, które należy złożyć powinny zawierać opis rodzaju, zakresu oraz sposobu, w jaki ma zostać przeprowadzona rozbiórka.

Czytaj więcej
Sprzedałeś nieruchomość? Sprawdź, jakie deklaracje musisz wypełnić!

Sprawdź, na jaki podatek od nieruchomości przy sprzedaży mieszkania, domu lub gruntu powinieneś się przygotować i przekonaj się, jakich formalności będziesz zobowiązany dopełnić.

Czytaj więcej
Działalność gospodarcza a podatek od nieruchomości – niezbędne informacje

Sprawdź, ile wynosi podatek od nieruchomości z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, kto i za jakie obiekty musi go zapłacić, a także przekonaj się, w jaki sposób możesz go uniknąć.

Czytaj więcej
Czym są wakacje podatkowe?

Właściciele nowo wybudowanych obiektów mają prawo do skorzystania z wakacji podatkowych czyli odroczenia podatku od nieruchomości. Co warto wiedzieć, kto może skorzystać, jakie terminy podatkowe obowiązują właścicieli nowych budynków lub budowli? Sprawdźmy!

Czytaj więcej
Podatek od mieszkania 2021 – kogo dotyczy i ile wynosi

Sprawdź, ile będziesz zobowiązany zapłacić podatku od mieszania w 2021 roku i w jaki sposób możesz wypełnić deklaracje podatkowe IN-1 lub DN-1 przez Internet. 

Czytaj więcej
Podatek od garażu – ile wynosi i kogo obowiązuje

Sprawdź, jakich formalności będziesz musiał dopełnić i ile zapłacisz podatku za garaż wolnostojący, blaszany lub stanowiący część budynku.

Czytaj więcej
Jaki podatek zapłacisz za grunt w 2021

Sprawdź, jakie rodzaje gruntu podlegają opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości i przekonaj się, ile zapłacisz w 2021 roku. 

Czytaj więcej
Jak złożyć informację IR-1 on-line?

Opisujemy jak w kilku krokach złożyć informację IR-1 online. Sprawdź, jak wypełnić informację na podatek rolny przez Internet dzięki Przyjaznym Deklaracjom. 

Czytaj więcej
Loading...