Anuluj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
  • ABC podatków

    Przygotowaliśmy najbardziej przydatne informacje na temat podatków. Podpowiadamy w tej sekcji m.in. o tym, kto podlega obowiązkowi podatkowemu, a kto może zostać z niego zwolniony. Zapraszamy!

Najnowsze wpisy:

Zmiany w podatku od nieruchomości 2022

Od stycznia 2022 maksymalne stawki podatku od nieruchomości wzrosły nawet o 4,71 procent względem ubiegłego roku. Jakich nieruchomości dotyczą zmiany i ile więcej możemy zapłacić w praktyce? Sprawdźmy.

Czytaj więcej
Zmiany w podatku od środków transportowych 2022

Jak co roku Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej wydał obwieszczenie, które określa wysokość maksymalnych stawek podatków i opłat lokalnych. Sprawdź, ile możesz zapłacić w 2022 roku.

Czytaj więcej
Zmiany w podatku rolnym 2022

Podatnicy podatku rolnego, czyli właściciele gruntów sklasyfikowanych w ewidencji budynków i gruntów jako użytki rolne, zapłacą wyższy podatek w 2022 roku. Sprawdź, o ile wzrastają stawki podatku rolnego i czy możesz skorzystać z ulg podatkowych.

Czytaj więcej
Zmiany w podatku leśnym 2022

W 2022 roku stawki podatku rosną. Wszystko przez wzrost średniej ceny sprzedaży drewna w ubiegłego roku. Sprawdź, ile zapłacisz w tym roku i czy możesz ubiegać się o zwolnienie z podatku.

Czytaj więcej
Zwolnienie z podatku od środków transportu

Sprawdź, czy możesz ubiegać się o zwolnienie z podatku, a także, kiedy możesz przestać płacić i jak kasacja czy złomowanie pojazdu mają się do obowiązku dokonywania opłat. 

Czytaj więcej
Jak wypełnić deklarację DR-1 w tradycyjnej wersji papierowej? Instrukcja krok po kroku

Kompleksowy poradnik jak prawidłowo uzupełnić deklarację DR-1 w formie papierowej 

Czytaj więcej
Jak wypełnić deklarację DT-1 w wersji tradycyjnej – instrukcja krok po kroku

Kompleksowy poradnik jak prawidłowo uzupełnić deklarację DT-1 w formie papierowej.

Czytaj więcej
Jak wypełnić druk IN-1? – Instrukcja krok po kroku

Kompleksowy poradnik jak prawidłowo uzupełnić informację IN-1 na podatek od nieruchomości. ✔️ Skorzystaj z naszego kalkulatora IN-1, aby zrobić to dobrze i znacznie szybciej.

Czytaj więcej
Jak wypełnić tradycyjną deklarację DL-1 w papierowej formie?

Kompleksowy poradnik, który pokaże Ci jak prawidłowo uzupełnić druk deklaracji DL-1 na podatek leśny. Aby zrobić to szybciej skorzystaj z naszego kalkulatora deklaracji DL-1 ON-LINE.

Czytaj więcej
Piwnica a podatek od nieruchomości

Sprawdź, co musisz wiedzieć na ten temat podatku od piwnicy.

Czytaj więcej
1 2 3 7
Loading...