Anuluj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Anuluj
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
  • ABC podatków

    Przygotowaliśmy najbardziej przydatne informacje na temat podatków. Podpowiadamy w tej sekcji m.in. o tym, kto podlega obowiązkowi podatkowemu, a kto może zostać z niego zwolniony. Zapraszamy!

Najnowsze wpisy:

Czynny żal podatek od nieruchomości – wzór z omówieniem

Zapłata podatku od nieruchomości jest podstawowym obowiązkiem właściciela mieszkania, domu czy gruntu. W życiu zdarzają się jednak różne sytuacje. Co zrobić, gdy z jakichś przyczyn nie uregulujemy swoich należności? Z pomocą przychodzi instytucja czynnego żalu. Jak z niej skorzystać?

Czytaj więcej
Hala namiotowa podatek od nieruchomości

Przedsiębiorstwa działające w różnych branżach często wykorzystują hale namiotowe jako alternatywę dla magazynów, budynków służących za hale targowe czy sale eventowe. Jak przepisy dotyczące podatku od nieruchomości traktują takie obiekty? Sprawdź, czy podlegają one opodatkowaniu!

Czytaj więcej
Użytkowanie wieczyste a podatek od nieruchomości

Podpisanie umowy o użytkowanie wieczyste daje podatnikowi pełne prawo do korzystania z gruntu. Wiąże się jednak z koniecznością uiszczenia pewnych należności. Sprawdź, jakie opłaty musi wnieść użytkownik wieczysty, ile wynosi podatek i poznaj odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Czytaj więcej
Nieruchomość w spadku – jaki podatek i kolejne kroki?

Otrzymanie nieruchomości w spadku wiąże się z pewnymi obowiązkami, m.in. uregulowaniem jej stanu prawnego, uzyskaniem aktu poświadczenia dziedziczenia czy dokonaniem zmiany w księdze wieczystej. Trzeba też zapłacić podatek od spadków i darowizn. Sprawdź, jak kwestie te regulują aktualne przepisy.

Czytaj więcej
Stawki podatku od nieruchomości w 2022 roku

Zarówno osoby fizyczne, jak i spółki oraz jednostki organizacyjne zapłacą wyższy podatek od nieruchomości w 2022 r. Comiesięczne opłaty wzrosły, ponieważ zwiększyły się maksymalne stawki podatku, które co roku określa minister finansów. Sprawdź, jaki podatek od nieruchomości zapłacisz w 2022 r.

Czytaj więcej
Podatek od wynajmu mieszkania w 2022

Wynajem mieszkania to sposób na inwestycję, która może w krótkim czasie się zwrócić. W ten sposób chętnie zarabiają zarówno osoby prywatne, jak prowadzące działalność gospodarczą. Sprawdź, co się zmieniło i jak uzyskać najniższy podatek!

Czytaj więcej
Podatek od działki budowlanej, rekreacyjnej lub inwestycyjnej

Osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne, w tym spółki bez osobowości prawnej, posiadające grunty i obiekty budowlane mają obowiązek zapłacenia podatku od nieruchomości. Wysokość opłat lokalnych uległa znaczącym zmianom od nowego roku. Sprawdź, jaki podatek od nieruchomości zapłacisz w 2022 r.

Czytaj więcej
Podatek od dzierżawy gruntu rolnego pod fotowoltaikę

Czy w związku z przychodami z tytułu dzierżawy gruntów rolnych pod budowę farmy fotowoltaicznej należy odprowadzać podatek rolny do Urzędu Skarbowego? W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy radcy prawnego?

Czytaj więcej
Zwolnienie z podatku rolnego – wszystko, co musisz wiedzieć

Jakie rodzaje zwolnień istnieją i jakie warunki trzeba spełnić, żeby nie płacić składek za podatek rolny. Sprawdźmy, co mówi ustawa o podatku rolnym.

Czytaj więcej
Opłata za śmieci w niezamieszkanym budynku – sprawdź, co musisz wiedzieć

Sprawdź, co musisz wiedzieć o opłacie śmieciowej w budynkach niezamieszanych i jak zmienią się przepisy od stycznia 2022 roku 

Czytaj więcej
1 2 3 8
Loading...