e-Doręczenia: wszystko, co musisz wiedzieć
e-Doręczenia to nowoczesne rozwiązanie, które rewolucjonizuje sposób wymiany korespondencji między instytucjami, przedsiębiorcami i obywatelami.
Przygotowaliśmy najbardziej przydatne informacje na temat podatków. Podpowiadamy w tej sekcji m.in. o tym, kto podlega obowiązkowi podatkowemu, a kto może zostać z niego zwolniony. Zapraszamy!
e-Doręczenia to nowoczesne rozwiązanie, które rewolucjonizuje sposób wymiany korespondencji między instytucjami, przedsiębiorcami i obywatelami.
Stawka podatku od nieruchomości dla właścicieli niektórych garaży i miejsc postojowych spadnie nawet 10-krotnie! To wynik nowelizacji przepisów, która wejdzie w życie od 1 stycznia 2025 r. Sprawdź, ile zapłacisz za garaż od nowego roku i czy musisz złożyć informację IN-1! Treść artykułu powstała po konsultacji z Urzędem Miasta Gdańsk.
Podatek od nieruchomości wyliczany jest na cały rok. Sprawdź, jakie zdarzenia wpływają na zmianę wysokości opodatkowania i jak prawidłowo dokonać korekty.
Podatek od nieruchomości jest jednym z najważniejszych podatków lokalnych. Sprawdź, jakie stawki obowiązują, jakich formalności dopełnić przy zakupie działki, budynku czy mieszkania, a także od którego momentu i w jakich terminach opłacić podatek!
Kompleksowy poradnik jak prawidłowo uzupełnić informację IN-1 na podatek od nieruchomości. ✔️ Skorzystaj z naszego kalkulatora IN-1, aby zrobić to dobrze i znacznie szybciej.
Obowiązujący system podatkowy dzieli daniny m.in. na podatki pośrednie i bezpośrednie. Poznaj najważniejsze informacje o polskich podatkach! Sprawdź między innymi, w jakim terminie zapłacić podatek od nieruchomości, środków transportu, podatek rolny i leśny, a także opłatę śmieciową.
Posiadasz nieruchomość, w której powstają śmieci? Pamiętaj o złożeniu deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Dowiedz się więcej o deklaracji śmieciowej. Jak ją złożyć, by było najwygodniej? W jakim terminie zapłacić i czy można zmniejszyć wysokość opłaty?
Jesteś właścicielem, użytkownikiem wieczystym lub posiadaczem działek sklasyfikowanych jako użytki rolne? Pamiętaj o formalnościach! Sprawdź, kto płaci podatek rolny, co jest przedmiotem opodatkowania oraz jakie zwolnienia i ulgi obowiązują w podatku rolnym.
Spóźnienie z zapłatą podatku od nieruchomości niesie ze sobą konsekwencje - przede wszystkim odsetki karne za zwłokę. Sprawdź, w jaki sposób szybko uregulować zobowiązanie podatkowe i czy możliwe jest odroczenie terminu płatności podatku.
Uregulowanie prawa własności nieruchomości będącej w posiadaniu osoby fizycznej wymaga wystąpienia na drogę sądową. Znajdują wtedy zastosowanie przepisy o zasiedzeniu. Sprawdź, kto musi zapłacić podatek od zasiedzenia i jak go wyliczyć.