Częstochowa połączyła się z Przyjaznymi Deklaracjami

W dobie nowych technologii częstochowski magistrat nie zamierza stać w miejscu. Władze miasta w trosce o wygodę obsługi mieszkańców w zakresie podatków i opłat lokalnych, wdrożyły platformę Przyjazne Deklaracje.

Jest nam bardzo miło, że Częstochowa, tak popularne i wyjątkowe miasto na mapie Polski, stawia na cyfryzację, która sprzyja mieszkańcom. Aktualnie realizujemy na potrzeby samorządu rozwiązania technologiczne z zakresu opłat dotyczących gospodarowania odpadami komunalnymi.

W ten sposób każda mieszkanka i mieszkaniec Częstochowy, będą mogli rozliczać się w sposób nowoczesny, wygodny i szybki za pomocą platformy Przyjazne Deklaracje.

Jak mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, rozpoczęta współpraca to krok we właściwym kierunku.

System ma ułatwić i przyspieszyć składanie oraz aktualizację deklaracji związanych z opłatami za odpady komunalne. To poszerzenie zakresu urzędowych e-usług, które pozwoli na załatwienie tej sprawy online. Chcemy by Częstochowa stawała się coraz bardziej przyjazna, podnosząc także standardy obsługi administracyjnej. Stąd wygodne dla mieszkanek i mieszkańców rozwiązanie, które wdraża Centrum Usług Komunalnych. Zachęcam do korzystania z Przyjaznych Deklaracji

– rekomenduje prezydent Matyjaszczyk.

Aplikacja dostępna jest pod adresem www.przyjazne-deklaracje.pl/czestochowa