Gdańsk z Przyjaznymi Deklaracjami

Gdańsk – to kolejne miasto, które uruchomiło nasze narzędzie do wypełniania i składania deklaracji oraz informacji podatkowych. Cieszymy się niezmiernie i zachęcamy gdańszczan do korzystania z Przyjaznych Deklaracji.

Rocznie do Urzędu Miejskiego w Gdańsku wpływa ok. 26 500 deklaracji i informacji podatkowych. Do tej pory można było wypełniać dokumenty podatkowe jedynie w wersji papierowej lub za pośrednictwem platformy e-PUAP. To jednak, w obu przypadkach, wiązało się z koniecznością samodzielnego uzupełniania wszystkich niezbędnych rubryk.

– Dzięki Przyjaznym Deklaracjom, gdańszczanki i gdańszczanie mogą złożyć deklaracje online w ciągu zaledwie kilku minut. Narzędzie to bowiem automatycznie dobiera stawki podatkowe, odpowiednie załączniki i oblicza należny podatek – mówi Izabela Kuś, Skarbnik Miasta Gdańska. – Poza tym stworzenie możliwości wypełniania deklaracji bez konieczności wychodzenia z domu, szczególnie teraz w czasie pandemii koronawirusa, ma szczególne znaczenie dla ochrony zdrowia naszych mieszkańców – dodaje.

Więcej o Przyjaznych Deklaracjach w Gdańsku znajdziecie na stronie miasta.

https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/wiadomosci/przyjazne-deklaracje-podatkowe-tak-w-gdansku,a,186499