Przyjazne Deklaracje rozwijają się w Szczecinie

Z ogromnym uśmiechem informujemy, że wznieśliśmy współpracę z miastem Szczecin na jeszcze wyższy poziom, pełen dodatkowych korzyści dla mieszkańców.

W 2022 roku Szczecin uruchomił Przyjazne Deklaracje, aby unowocześnić rozliczanie podatków i opłat lokalnych. W tym roku współpraca zaowocowała rozwojem dodatkowych funkcjonalności, m.in. wdrożeniem dedykowanej strony internetowej, dostępnej pod adresem www.przyjazne-deklaracje.pl/szczecin. Dzięki temu korzystanie z platformy będzie dla szczecinian jeszcze łatwiejsze.

Po pozytywnych doświadczeniach zdecydowaliśmy się na wprowadzenie w 2023 r. pakietu rozszerzonego, który charakteryzuje się m.in. „personalizacją” serwisu dla naszego miasta – mówi Marcin Śniady, zastępca dyrektora wydziału podatków i opłat lokalnych UM Szczecin. – Najważniejszą zaletą Przyjaznych Deklaracji jest łatwość, z jaką mieszkańcy Szczecina mogą złożyć deklarację na podatki lokalne

– podkreśla.

Jak dodaje, dla organu podatkowego równie ważną zaletą jest fakt, że dzięki Przyjaznym Deklaracjom zmniejsza się liczba błędnych lub niekompletnych deklaracji.

Dzięki rozszerzeniu współpracy, w Szczecinie dostępna jest już funkcjonalność automatycznych podpowiedzi powierzchni wspólnych. To spore ułatwienie dla mieszkańców, bo często w starszych rejonach miasta obowiązuje nietypowa numeracja budynków.

Ważna jest możliwość rozwoju serwisu i dostosowywania go do potrzeb mieszkańców, co właśnie dzieje się w Szczecinie

– podsumowuje Marcin Śniady.

Zapraszamy na krótką animację, opracowaną specjalnie dla Szczecina, dostępną w serwisie YouTube.