Sławno stawia na cyfryzację

Przyjazne Deklarację są już w Sławnie. Dzięki nowemu serwisowi mieszkańcy mogą rozliczać podatki i opłaty lokalne online, z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Wprowadzenie cyfrowego rozwiązania do obszaru podatków i opłat lokalnych może przyczynić się do zwiększenia efektywności i transparentności procesów administracyjnych, co jest również korzystne dla miasta Sławno.

Aplikacja Przyjazne Deklaracje dostępna jest bezpośrednio pod adresem https://przyjazne-deklaracje.pl/slawno/

Wdrożenie platformy stanowi kolejny krok w kierunku usprawnienia i ułatwienia życia mieszkańcom, podkreślając jednocześnie znaczenie innowacyjnych technologii w sektorze publicznym.

Dzięki nowej platformie mieszkańcy rozliczą elektronicznie 4 rodzaje podatków – od środków transportowych, od nieruchomości, rolny i leśny, a także opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. A to wszystko bez kolejek, w zaciszu własnego mieszkania. Deklaracje możemy składać online przez 24 godziny na dobę – mówi Krzysztof Frankenstein, Burmistrz Miasta Sławno. – System jest intuicyjny, automatycznie dobiera stawki i umożliwia wysłanie deklaracji przez platformę ePUAP. Cieszymy się z wdrożenia nowego rozwiązania, dzięki temu zwiększamy dostępność cyfrową naszego urzędu.

Zapraszamy na wideo, dostępne na naszym kanale w serwisie YouTube!