W Poznaniu deklaracje śmieciowe złożysz zdalnie

Od początku 2022 roku kompetencje w zakresie gospodarki odpadami wracają do Miasta Poznań. Dla właścicieli nieruchomości oznacza to m.in. konieczność złożenia pierwszej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi do urzędu miasta. Od 1 października można to robić ON-LINE, za pośrednictwem platformy Przyjazne Deklaracje.

Dek z Poznaniem

Nowością poznańskiego systemu gospodarowania odpadami jest możliwość składania deklaracji śmieciowych zdalnie, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu. Miasto Poznań zachęca, by wykorzystywać do tego właśnie nasz portal Przyjazne Deklaracje.

– Przy pomocy intuicyjnego kreatora można wypełnić deklarację, podpisać profilem zaufanym i wysłać przez ePUAP. Przygotowany system prowadzi użytkownika przez kolejne kroki. Algorytm podaje do wypełnienia tylko te elementy deklaracji, które użytkownika dotyczą. Nie trzeba analizować każdej komórki, jak w formularzu papierowym, co znacznie upraszcza procedurę. Warto dodać, że deklarację elektroniczną można złożyć w dowolnej chwili, także poza godzinami pracy urzędu oraz z dowolnego miejsca – wyjaśnia Michał Łakomski, dyrektor Biura Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa UM w Poznaniu.

W Poznaniu porządek musi być!

Deklaracje złożone do poznańskiego magistratu będą obowiązywać od 1 stycznia 2022 r. Warto to jednak zrobić jak najszybciej i zdalnie.

Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nerwów czy przeciążenia systemu.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.